Посадка та догляд за абрикосом
Де краще посадити абрикос
Місце для посадки абрикоса треба вибирати не просто сонячне, але важливіше, щоб воно було добре захищене від холодних, особливо зимових, вітрів.
Схема посадки абрикосу У промислових посадках дотримуються відстані 5*5м На присадибних ділянках 3*4, як мінімум
Коли садити абрикоси
Абрикоси можна садити, як навесні (як тільки розміреться земля), так і восени (з жовтня до кінця листопада)
Для посадки абрикоса яму копають розміром 70 х 70 х 70 см або трохи більше. На дно ями у разі глинистого ґрунту поміщають дренаж — щебеню, биту цеглу і т. д. На піщаному ґрунті дренаж не потрібен. У цьому випадку на дно ями можна покласти трохи глини заввишки 15-20 см, щоб краще затримувати поливну воду. Потім насипають витягнутий з ями грунт, попередньо перемішавши його з добривами. Як мінеральне добрива найлегше взяти комплексне, наприклад, нітрофоску, приблизно 0,5 кг, а перегною або хоча б напівперепрілого гною або компосту кладуть 6-8 вёдер. Кислий грунт нейтралізують, додавши в посадкову яму піввідра гашеного вапна. Не слід забувати про звичайну золу від спалювання деревних залишків. Зола — джерело калію, яке абрикоси дуже люблять. Її можна покласти якомога більше, можна теж піввідра. Зола – «довгограюче» добриво. Насипають шар землі 15-20см і вже потім садять дерець
Саджанець потрібно обов'язково підв'язати до кілочка!
На зиму саджанці нічим не вкривають. Більш того, надлишки снігу від нього відкидають, особливо ближче до весни, оскільки стійкі калюжі, що утворилися, можуть нашкодити навіть більше, ніж помірний мороз. Для захисту від гризунів та сонячних опіків пізньої осені є сенс стволик саджанця побілити. У розчин варто додати мідний купорос. Для серйозного захисту від зайців стволик можна обв'язати ялиновими гілками.
Чи потрібно обрізати абрикос при посадці
Молоді деревця відразу після посадки обов'язково потрібно обрізати. Поки вони маленькі, з обрізанням все залишається дуже просто. Якщо саджанець - однорічний прутик без розгалужень, його просто укорочуємо на висоті 50-90 см від поверхні землі. Простіше кажучи, саджанці вкорочують приблизно на третину. Починаючи з наступного року, на висоті близько 0,6 м у абрикосу формують майбутню крону, що складається з 5-6 основних гілок, рівномірно розташованих по колу дерева.
Якщо садять абрикос із бічними гілками, залишають дві найсильніші, вибравши правильно розташовані. Їх обрізають наполовину. Інші — вирізають повністю, «на кільце». Провідник залишають такий, щоб він був вищим порівняно з скелетними гілками на 20–30 см. Усі гілки та нирки, які ростуть ближче, ніж півметра від землі, вирізають. Усі зрізи замазують садовим варом
Підготовка саджанця до посадки
Перед висаджуванням рослини в яму потрібно уважно оглянути кореневу систему і обов'язково вкоротити довге коріння та видалити пошкоджене. Ті, хто залишився розправити і поставити саджанець у центр ями.
Перед посадкою коріння необхідно замочити на кілька годин, але краще на добу у воді. Можна додати спеціальні препарати, що сприяють укоріненню. Наприклад, Корневін (1 г на 1 л), Корнерост (1 таблетка на 1 л), Чаркор (1 мл на 5 л) або використовувати інші засоби які ви зможете придбати. При засипанні землею слід стежити, щоб коренева шийка залишалася над поверхнею ґрунту. Грунт навколо штамба щільно утоптується для того, щоб випустити повітря з ями та уникнути перекосу рослини при просіданні землі.
Ви ще не визначилися купити саджанці абрикоса?
Я Вам підкажу по секре:
у нас ви можете придбати одні з найкращих, нових і популярних сортів світової селекція абрикоса. Висока якість саджанців гарантує максимальну приживаність і дозволить насолоджуватися вам красою чарівного цвітіння навесні та ласувати власними ароматними плодами влітку.