Мигдаль щеплений
В числі кількох плодових дерев, які люди вирощують з давніх часів, мигдаль займає почесне місце, завдяки дивовижним властивостям його ядерець. Про нього є згадки в текстах Біблії і така популярність цього кісточкових плодів не випадково. Користь мигдалю і тонкий вишуканий смак його плодів, помилково називають горіхами, по достоїнству оцінили і стародавні царі і прості землероби. Тому посадки мигдалю в тих країнах, де це теплолюбива рослина може рости, особливо цінуються.
Користь мигдалю була давно відкрита, і він зайняв гідне місце в кулінарії і медицині. У 100 г мигдалю міститься близько 96% сухих речовин, що входять білки (близько 18 г), жири (58 г), вуглеводи (близько 16 м). Клітковина, яка сприяє травленню, становить близько 3 р.
Високий вміст у кістках вітамінів групи У обумовлює його користь при різних авітамінозах і при ослабленні організму. Мигдаль – користь і корисні властивості мигдалюВитамин Е, який міститься в мигдалі, як природний антиоксидант, знижує утворення в організмі вільних радикалів, пов'язаних з виникненням низки небезпечних захворювань, в тому числі раку і серцево-судинних змін.
Також ядра мигдалю багаті мінеральними речовинами: магній, фосфор, кальцій і мікроелементи: мідь, залізо, марганець, цинк. При цьому збалансований вміст мінеральних речовин, а також важливих ненасичених жирних кислот дозволяє рекомендувати мигдаль в якості добавок при розладах травлення, для зниження холестерину в крові, профілактики ожиріння. Є дані, що вживання мигдалю стримує підвищення цукру в крові при захворюванні на цукровий діабет. Користь вживання мигдалю доведена і при сечокам'яній хворобі, так як речовини, що містяться в ядерцях, сприяють виведенню піску з нирок.